Trakst jest podzielony na dwa działy, pierwsza część opisuje mechanizmy działania Polskiego Towarzystwa Wędkarskiego przed 1 września 1939 r. a druga budowę ośrodka zarybieniowego w Łopusznej przez Wydział Wyżywienia Generalnego Gubernatorstwa.


Część Pierwsza
 

Król Łosoś i paziowe Pstrągi

czyli

Początek Polskiego Towarzystwa Wędkarskiego i jego ciąg dalszy

Powyższy tytuł został zaczerpnięty z planowanej w 1937 r publikacji na temat historii Polskiego Towarzystwa Wędkarskiego[1].
 
       Polskie Towarzystwo Wędkarskie różniło się pod każdym względem od innych towarzystw w przedwojennej Polsce. Zarówno sposób działania, skład osobowy, jak i wody, które dzierżawiło, były wyjątkowe. Wyjątkowy był również sposób, w jaki Towarzystwo weszło w posiadanie dunajeckich obwodów—wód, w których w tamtym czasie królem był łosoś.
 

Więcej (tekst w PDF)



-------------------------------------------
Część druga

Połóżcie kres polskiemu rolnictwu, uporządkujcie gospodarkę wodną i zaopatrzcie się na następną zimę!

Czyli

Jak Niemcy oparłszy się na prezesie Polskiego Towarzystwa Wędkarskiego wybudowali ośrodek zarybieniowy w Łopusznej.

Budowę ośrodka Niemcy rozpoczęli zaraz po zawarciu przez Polskie Towarzystwo Wędkarskie oraz władze Gminy Łopuszna umowy dzierżawy gruntu pod ośrodek zarybieniowy.  Podpisanie aktu notarialnego miało miejsce 17 czerwca 1940 r w kancelarii notarialnej Antoniego Celewicza w Nowym Targu. Umowa obowiązywała 99 lat począwszy od 1 lipca 1940 r. do 30 czerwca 2039 r.  
 
 

Więcej (tekst w PDF od strony 19)

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Ta strona wykorzystuje pliki cookies - więcej w polityka prywatności

Zamknij